Znakomity sługa Boży Serafin Kaszuba

Ktokolwiek spośród nas od czasu do czasu natrafia na swojej drodze tyle przeszkód, że zdołamy się w nich zagubić. Niejednokrotnie gubimy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, widzimy dookoła naprawdę wiele trudnych rzeczy, które dzieją się każdego dnia, że przestajemy widzieć sens. Dokładnie wtedy chcemy kogoś, kto może nam wskazać nadzieję, kto dzięki swojemu przeznaczeniu ukazuje nam, że na końcu naszej drogi to wszystko nabierze sensu. Jeśli chcemy właśnie takiego natchnienia warto przybliżyć sobie żywot czcigodnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o wielkim sercu, wytrwałości, a głównie wielkiej chęci wspomagania innych i wzmocnienia modlitwą czy wzniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego życiorys jest naprawdę warty zobaczenia, by przypomnieć sobie, że tacy ludzie naprawdę żyli i my potrafimy się dziś na nich wzorować.

Wytrwała wiara

Poważny sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie imię pozostało mu przyznane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, jakich przeprowadził za życia. Dzięki stałej wierze i ciągłej pomocy wiernym. Ciężko jest nam zaufać w to, że ktoś taki właściwie stąpał po tej ziemi, ktoś tak zupełnie oddany Bogu. Na stronie przeznaczonej jego osobie znajdziemy:

 • życiorys,
 • potwierdzenie ludzi, którzy posiadali okazję go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa i kazania,
 • refleksje,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • możliwość powierzenia ofiary pieniężnej, by osoba tego znakomitego sługi Bożego była wyjątkowo popularna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który mnóstwo razy otarł się o śmierć, który był ścigany przez instytucje, skazany za zbrodnie, których nie wykonał, skazany tylko dlatego, że pragnął wypowiadać słowo Boże. Przemieszczałsię z miejsca na miejsce, tak aby w określonym czasie zostać stałego miejsca zamieszkania, przez mnóstwo swoich ostatnich lat istnienia nie posiadał określonego zameldowania. Działał i wypowiadał słowo Boże oraz wspierał tych co upadali mimo wielkiego własnego ciężaru, który nosił na własnych ramionach. Pomimo tych wszystkich niedogodności, które musiał pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której biła ogromna radość bycia. Także był niezwykle ubogi, jednak wcale go to nie obchodziło. Jadł to co podarowali mu wierni jedyne finanse jakie posiadał płacił na bilety autobusowe, by jeździć do pozostałych miast oraz rozszerzać swoją wiarę i wiarę w doskonalsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich czynów, był fakt, że uczestnicząc w dużej ilości wysiedleniach Polaków, za każdym razem powtarzał, że choćby dwie osoby zostały on będzie trzecią. Nigdy nie pozostawil nikogo kto mógłby wymagać wsparcia duchowego. Nieważne było dla niego jaka konsekwencja może go spotkać, spojrzał śmierci w oczy wiele razy, pomimo to nigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie interesowało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedno na czym mu zależało to kościół, modlitwa i ludzie, pragnął ich zwoływać. Dzięki swojej ogromnej wierze podarował otuchy Polakom, utwierdzał w uznaniu, iż to dobro wygra, nieistotne jak wiele zła jest wszędzie, zło jest wyłącznie przejściowe.

Odblokuj się na dobro

Każdy nieistone w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, powinien zajrzeć na www stronę poświęcona czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Była to bowiem osoba:

 • porządny,
 • o stałej wierze,
 • całkowicie oddany Bogu,
 • nieustannie wspierający innych.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, iż takich ludzi potrzebujemy wśród nas. Jednak nieraz wystarczy myśl o nich. Umożliwia to nam odzyskać nadzieje, pewność i energię. A co więcej sprawia to, że sami pożądamy być silniejszymi ludźmi.